Przystanek Muzyka w Warszawie
przystanekmuzyka

Przystanek Muzyka  jest coroczną imprezą plenerową organizowaną przez architektów

w ścisłej współpracy i pod patronatem samorządu zawodowego architektów – Izby Architektów RP oraz lokalnych samorządów terytorialnych.Idea integracji użytkowników przestrzeni i architektów z całej Polski poprzez festiwal Przystanek Muzyka powstała kilka lat temu w Łodzi. Nazwa „Przystanek Muzyka” pochodzi od nazwy siedziby Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów RP, mieszczącej się w odnowionym przez architektów przy współudziale Urzędu Miasta zabytkowym przystanku tramwajowym Krańcówka w dzielnicy Bałuty. Z czasem Przystanek Muzyka zyskał prestiż i rozmach, a udział w festiwalu zaczął być atrakcyjny dla zawodowych wykonawców.

Warszawska edycja Przystanku Muzyka zapowiada się imponująco. W tym roku chcemy przybliżyć Warszawę z Przeszłości i nawiązać do tradycji między – i powojennej. Proponujemy nie tylko słuchanie muzyki. Zapraszamy również do skosztowania specjałów tradycyjnej warszawskiej kuchni, a także do oglądania wystawy przedwojennej i powojennej architektury.

„Przystanek Muzyka w Warszawie” rozpocznie się o godzinie 10.00, 23 czerwca 2018 r. w Służewskim Domu Kultury i w otaczającym go parku jako całodniowy piknik rodzinny. Gwiazdą wieczoru będzie zespół VOO-VOO, ale w supporcie zagrają kapele architektów z całej Polski.

Plakat Przystanku Muzyka

Przystanek Muzyka w Warszawie