Tożsamość – 100 lat polskiej architektury – WŁADZA
image002

W imieniu Dyrekcji Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki mamy przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Władza”, który odbędzie się 8 października 2019 roku (wtorek) o godzinie 18.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej w Warszawie (parter).

Burzliwa historia Warszawy w pierwszych dekadach XX wieku uwydatniła rolę urbanistyki i architektury w  kształtowaniu tożsamości stolicy Polski. Wielkie dzielnice mieszkaniowe czy reprezentacyjne dystrykty rządowe stawały się narzędziami w rękach decydentów, którzy w ten sposób tworzyli scenografię dla spektaklu władzy. Były świadomie kształtowanymi przestrzeniami, których urbanistyka i architektura służyły polityce historycznej, propagandzie, budowie pomników dla totalistycznych idei. Na wystawie przyjrzymy się, jak architektura i władza przenikają się, kształtując nierzadko najwybitniejsze dzieła architektury epoki.

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury to wystawy realizowane w kilku miastach Polski: Sztuka w Krakowie, Władza w Warszawie, Społeczeństwo w Lublinie, Transfer w Poznaniu oraz Przemiana w Katowicach.

Wśród wydarzeń towarzyszących edukacyjne warsztaty rodzinne w Bibliotece UW.

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń towarzyszących.

Organizatorzy zapewniają, że Państwa obecność podczas wydarzenia będzie dla nich niezwykle miłym wyróżnieniem.

Tożsamość – 100 lat polskiej architektury – WŁADZA