Pożegnanie

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 22 lipca 2022 r. zmarła nagle

arch. Maria Urszula Deszczka – Molenda

 

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej posiadająca uprawnienia projektowo-wykonawcze w specjalności architektonicznej (bez ograniczeń) oraz w tym samym zakresie dotyczące obiektów zabytkowych. Rzeczoznawca budowlany w specjalności architektonicznej obejmującej projektowanie. Od pierwszej kadencji (2002 rok) była sędzią sądu dyscyplinarnego przy Mazowieckiej Okręgowej IARP, a od maja 2021 roku pełniła obowiązki Przewodniczącej OSD MAOIA RP. Karierę zawodową rozpoczęła przy rekonstrukcji Zamku Ujazdowskiego.  Zajmowała się dydaktyką (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), wykonawstwem i (wykorzystując nabyte doświadczenie) pracą administracyjną m.in. w Urzędzie Gminy Warszawa – Bielany, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Departamencie Strategii i Rozwoju Regionalnego (jako Kierownik Biura Zagospodarowania Przestrzennego). Jej dorobek zawodowy to realizacje zaprojektowanych (w zespole lub samodzielnie) obiektów użyteczności publicznej, mieszkaniowych i oświaty, a także zagospodarowania przestrzennego osiedli wraz z obiektami. Laureatka nagród oraz wyróżnień, m.in.: I nagrody za najlepszy budynek mieszkalny województwa elbląskiego  w Sztumie; wyróżnienie II stopnia w grupie budownictwa mieszkaniowego (osiedle domów jednorodzinnych OSTOJA III w Komorowie); Nagrody Ministerstwa Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w otwartym konkursie na tanie budownictwo mieszkaniowe. Otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi za całokształt pracy zawodowej. Była wiceprzewodniczącą Krajowego Sądu Dyscyplinarnego.

Pogrzeb odbędzie się w Jej rodzinnym Dęblinie, 27 lipca br. (środa).

Msza w kościele parafialnym pw. Świętego Piusa V Papieża przy ul. 1 Maja o godzinie 15.00. Zmarła spocznie na cmentarzu parafialnym.

W Komorowie, w którym mieszkała i który kochała,  28 lipca br. o godz. 19.00 w kościele Narodzenia NMP odbędzie się msza w Jej intencji.

Najserdeczniejsze wyrazy współczucia dla bliskich w imieniu Swoim i Okręgowej Rady składa Przewodniczący Rady MaOIARP arch. Łukasz Górzyński.