Wszystkie wpisy, których autorem jest admin

Laboratorium Edukacji Architektonicznej

Dziś otwieramy pierwszą część poradnika, na który składać się będą teksty prezentowane w ramach projektu Laboratorium Edukacji Architektonicznej – LEA (Low Energy & Emission Architecture). Z jednej strony poradnik umożliwi przegląd założeń polityk zrównoważonego rozwoju ONZ i UE obowiązujących i jeszcze procedowanych w Polsce, z drugiej – wskaże konieczność pochylenia się nad kluczowymi zagadnieniami, jakimi są obecnie ochrona i poprawa środowiska naturalnego oraz łagodzenie zmian klimatu.

Informacja dla zdających egzamin na uprawnienia – sesja letnia

Uwaga!

Egzamin pisemny

Termin: 7 czerwca 2024 r.

Miejsce: Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Spółki Bobrowiecka 9, ul. Bobrowieckiej 9, budynek C, III piętro, Sala Kongresowa (Centrum Kongresowe).

W załączeniu mapka:

Plan_campusu

Godzina rozpoczęcia egzaminu: 10:00  

Egzamin ustny

Egzaminy rozpoczynają się od soboty 8 czerwca 2024 r.

Miejsce: Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP, ul. Koszykowa 54, wejście B (od strony ul. Poznańskiej), I piętro

Zaproszenie na ARCHIMAJÓWKĘ – 18.05.2024

Szanowni Państwo,
w imieniu Prezesa Piotra Bujnowskiego i Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich serdecznie zapraszamy na majowe spotkanie architektek, architektów i wszystkich miłośników architektury, które odbędzie się 18 maja o godzinie 17:00 w pawilonie i ogrodzie SARP przy ul. Foksal 2.
Tego wieczoru Pałac Zamoyskich wypełni się marzeniami o Warszawie. W końcu wizje tworzą się z marzeń, które snujemy spacerując po naszym mieście. W obszarze architektury trudno zmaterializować wizję samodzielnie, dlatego integracja środowiska jest dla nas szczególnie ważna.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu pod hasłem “Sen o Warszawie”, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję do swobodnej wymiany pomysłów, doświadczeń oraz nawiązywania nowych kontaktów z profesjonalistami z branży architektonicznej. Liczymy, że inspirujące dyskusje, luźna atmosfera i unikalna energia Warszawy sprawią, że ta noc stanie się niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich obecnych.

Wieczór uświetni koncert zespołu Brass Busters.
Obowiązuje bezpłatna rejestracja pod linkiem:
https://evently.pl/events/4823-majowka

Akustyka w budynkach – szkolenie

Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów serdecznie zaprasza do udziału w drugiej części cyklu “Akustyka w budynkach” –  “Wyzwania, rozwiązania i studium praktycznych problemów w budynkach mieszkalnych, hotelowych i użyteczności publicznej”.
Szkolenie odbędzie się w formie on-line 16 maja br. w godzinach od 17:00 do 20:35

link do zapisu:  <https://szkolenia.iarp.pl/szkolenie/1384>
https://szkolenia.iarp.pl/szkolenie/1384

Tematyka: 
Wymagania akustyczne na przykładzie realizacji oraz typowych problemów związanych z akustyką:
– emisja do otoczenia
– izolacyjność przegród zewnętrznych
– izolacyjność przegród wewnętrznych
– akustyka wnętrza
– drgania  w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej.

I WARSZTATY TECHNIKI SCHRONOWEJ SCHRONTECH ’24

I WARSZTATY TECHNIKI SCHRONOWEJ SCHRONTECH ’24
Instytut Budownictwa Ochronnego we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną oraz International Association of Protective Structures zaprasza na I Forum Techniki Schronowej Schrontech ‘24 w ramach III Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Zarządzanie Kryzysowe – Ochrona Ludności – Ratownictwo”. Warsztaty odbędą się 6 czerwca na Wydziale Bezpieczeństwa i Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
Wydarzenie przeznaczone jest dla projektantów, wykonawców, inwestorów oraz użytkowników budowli ochronnych. W programie przewidziane są wykłady czołowych polskich specjalistów z zakresu budownictwa ochronnego, ekspozycje zaproszonych firm oraz czas na dyskusję i rozmowy.
Uczestnictwo dla osób zarejestrowanych jest bezpłatne. W warsztatach można również uczestniczyć w ramach III Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Zarządzanie Kryzysowe – Ochrona Ludności – Ratownictwo”.
Uczestnictwo dla osób zarejestrowanych na stronie wydarzenia jest bezpłatne.