Archiwum kategorii: ogłoszenia biura

Praktyki studenckie – informacja dla przyszłych patronów praktyk

Zapraszamy architektów IARP, którzy gotowi są na przyjęcie studentów architektury na czteromiesięczne praktyki studenckie*.
Zgłoszenia przyjmowane są przez specjalną platformę praktyk studenckich, mapującą zgłoszenia z całej Polski: praktyki.izbaarchitektow.pl
Na platformie znajdują się również szczegółowe informacje dotyczące wymagań w stosunku do patrona/patronki i praktykantów.
* Organizację praktyk studenckich reguluje ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Zgodnie z art. 67 ust. 5 tej ustawy studia są prowadzone na podstawie programu studiów, który może przewidywać odbycie przez studenta praktyk zawodowych (art. 67 ust. 5). Ponadto z przepisów tych wynika, że realizacja praktyk stanowi jeden z obowiązków studenta (art. 107 ust. 2 pkt 2). Zatem skierowanie studenta przez uczelnię do odbycia praktyk wynika z programu studiów, a praktyki te mają na celu uzyskanie przez studenta efektów uczenia się kształtujących umiejętności praktyczne, o których mowa w art. 64 ust. 2 pkt 1 powyższej ustawy.

Dbamy o zdrowie i kondycję

Wraz z Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP staramy się o umożliwienie zakupu kart MultiSport członkiniom i członkom Mazowieckiej OIARP (zakup kart MultiSport dla  Rodzin jest aktualnie negocjowany).

Każdy będzie mógł wybrać jedną z trzech dostępnych kart i wykupić ją za pośrednictwem naszej Izby. Karta MultiSport daje możliwość wyboru miejsc sportu i rekreacji. Elastycznie można dobrać kartę odpowiednią dla swojej aktywności sportowej: od dwóch aktywności w tygodniu do codziennego wysiłku sportowego. Każdy indywidualnie będzie mógł zdecydować o tym jak często i gdzie będzie ćwiczyć.

Aby podpisać umowę o współpracy z firmą Benefit System konieczne jest zadeklarowanie minimalnej ilości osób, które będą uczestniczyć w systemie, dlatego prosimy o przesłanie wstępnych deklaracji chęci przystąpienia do systemu na adres mazowiecka@izbaarchitektow.pl.

Termin zgłoszeń do 30.09.2022 roku.

Deklaracja nie obliguje do wykupienia karty.

Ostateczny poziom cen zależy od tego, ile osób zdecyduje się na przystąpienie do programu na samym początku. Im więcej z naszych Członków będzie chętnych, tym może okazać się to korzystniejsze finansowo dla każdego z osobna. Przewidziane są do wyboru trzy programy:

 1. MultiSport Light 8
  Możliwość skorzystania z karty 8 razy w ciągu miesiąca.
  Dostęp do 2500 obiektów sportowych + rower miejski nextbike + część atrakcji jak parki rozrywki oraz parki wodne (np. Park Wodny w Krakowie).
  Szacunkowy wstępny koszt około 60,00 zł.
 2. MultiSport Classic
  Możliwość skorzystania z karty raz dziennie.
  Dostęp do 2600 obiektów sportowych + rower miejski nextbike + część atrakcji jak parki rozrywki oraz parki wodne (np. Park Wodny w Krakowie).
  Szacunkowy wstępny koszt około 90,00 zł.
 3. MultiSport Plus
  Możliwość kilkukrotnego skorzystania z karty w ciągu dnia.
  Dostęp do ponad 4500 obiektów sportowych + rower miejski nextbike + kręgle i inne dodatki (rower wodny, kajaki) pełen zakres atrakcji dostępny na karty Multisport.
  Szacunkowy wstępny koszt około 110,00 zł.

Dostęp do obiektów możliwy jest za pomocą imiennej karty lub aplikacji w telefonie. W ciągu miesiąca można uczęszczać na różne zajęcia sportowo-rekreacyjne. Nie trzeba ograniczać się do jednego obiektu.
W każdym momencie można zrezygnować z karty, zmienić rodzaj posiadanej karty lub dopisać się do programu MultiSport.
Korzystanie z roweru miejskiego nie jest liczone do dziennego wykorzystania karty (np. w przypadku karty Light 8 można 8 razy w ciągu miesiąca skorzystać z obiektów sportowo rekreacyjnych i codziennie z roweru miejskiego Nextbike).

Zachęcamy do skorzystania z oferty. Zdrowie jest bezcenne.

Ogłoszenie biura

Uprzejmie informujemy, że w najbliższy wtorek, tzn. 30 sierpnia br. biuro Mazowieckiej OIARP będzie czynne wyjątkowo dopiero od godz. 12.00. Prosimy o uwzględnienie tej zmiany w swoich ewentualnych planach odwiedzenia biura.

Przepraszamy za utrudnienia.

Pożegnanie

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 21.08.2022 r.

w wieku 81 lat zmarła

Anna Łowińska-Fedorowska

architekt IARP, urbanistka, wykładowczyni akademicka.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 29.08 o godz. 11:00 w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Klasyków na Białołęce. Następnie odprowadzenie prochów nastąpi na Cmentarzu Północnym / Wólka Węglowa od strony bramy zachodniej, dojazd od ul. Estrady.

Połączone w smutku

Zuzanna Fedorowska i Dominika Fedorowska

Wyrazy głębokiego współczucia składa Przewodniczący i Rada Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP

Podziękowanie

W imieniu najbliższej rodziny  śp. arch.   Marii Urszuli  DESZCZKA – MOLENDA zmarłej 22 lipca br.

dziękujemy środowisku architektów i branżystów budowlanych za życzliwość i wsparcie w tych trudnych dla nas dniach.

Dziękujemy za pośmiertne wspomnienie, udział w uroczystościach pogrzebowych, za wieńce, za kondolencje i słowa pociechy. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do członków sądu dyscyplinarnego przy Mazowieckiej Okręgowej IARP, z którą była w ostatnich latach związana.

Sztuka budowania była dla śp. Marszuli powołaniem, pasją i misją, dla której poświęcała czas, twórczą inwencję i swoje zdolności. Oprócz tych zawodowych zainteresowań i sukcesów była kochającą, oddaną rodzinie najpierw córką, później żoną, matką i babcią, i taki obraz w naszych sercach pozostawiła. Spoczęła w rodzinnym grobowcu na cmentarzu komunalnym w Dęblinie. Prosimy o życzliwą pamięć i modlitwę.

Z góry dziękujemy,

pogrążeni w smutku – mąż, syn z żoną i dziećmi.