Archiwum kategorii: ogłoszenia biura

Strzelectwo

Już 28 września br. pierwszy trening strzelecki!

Tworzymy grupę (od 20 do 40) początkujących strzelców. Trenować będziemy pod okiem minimum czterech instruktorów, wykwalifikowanych w zakresie prowadzenia strzelania w strzelnicy Twierdzy Modlin. Czas trwania zdjęć uzależniony jest od liczby zgłoszonych uczestników i wynosi ok. 2-3 godzin. Wszystkie rodzaje broni charakteryzują się najwyższym stopniem stanu technicznego zapewniając bezpieczeństwo i rzetelną weryfikację umiejętności strzelca.

Każdy z uczestników wydarzenia będzie miał możliwość ukończenia krótkiego szkolenia z zakresu strzelania z broni palnej, zakończonego weryfikacją umiejętności w formie zawodów strzeleckich.

 

Adepci mają do dyspozycji następujący arsenał broni palnej (z określonym przydziałem amunicji).

Ważna informacja dla zainteresowanych ! Możliwość uczestnictwa  młodzieży od lat 10-ciu !

Pistolety (przydział amunicji kalibru 9×19 po 15 szt. na osobę.):

– Glock 17

– Hk USP TACTICAL

– Beretta APX

– Bul AXE

– Sig Sauer P365

– PSA Dagger

Karabinki:

– Karabinek AR-15 (platforma M-16)

– Karabinek platforma AK

(przydział amunicji 223. Rem 10 szt. na osobę, przydział amunicji 5,45×39 10 szt. na osobę)

Strzelby (przydział amunicji kal. 12 GA (trap) 5 szt. na osobę:

– Mossberg maverick (pompka)

– Armsan RS-S1 (pompka)

-przydział amunicji kal. 12 GA (trap) 5 szt. / osoba

Łącznie na każdą osobę przypada 45 wstrzałów.

Koszt udziału w zajęciach to kwota 290,00 zł brutto za osobę,

Minimalna liczba uczestników to 20 osób.

Zapisy do 18 września 2024 r. na adres mailowy Mazowieckiej OIARP mazowiecka@izbaarchitektow.pl W temacie proszę wpisać „Trening strzelecki w Modlinie”.

W przypadku zebrania się potrzebnej minimalnej liczby osób (20) zostaną podane dane do wpłaty.

Termin treningu – sobota 28.09.2024 r. od godziny 11:00.

 

Informacje o kursie przedegzaminacyjnym

KURS PRZYGOTOWAWCZY DO EGZAMINU NA UPRAWNIENIA DO PROJEKTOWANIA – SESJA JESIEŃ 2024

Zapraszamy do zapisywania się na kolejną edycję kurs przygotowawczego do egzaminu na uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.

Kurs będzie realizowany w formie stacjonarnej, rozłożony na 4 soboty i podzielony na bloki tematyczne – łącznie 33 godziny zegarowe. Zajęcia poprowadzą doświadczeni praktycy, od lat szkolący przyszłych architektów. Celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy niezbędnej do egzaminu oraz wsparcie w przygotowaniach do jego części pisemnej i ustnej.

Czytaj dalej Informacje o kursie przedegzaminacyjnym

Archilegis IARP – newsletter dotyczący zmian w prawie (nr 74)

W bazie orzeczeń…

Zasada prymatu planu miejscowego przed decyzją o warunkach zabudowy.

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 27 listopada 2017 r.  

II OSK 445/16

ii-osk-445-16-zasada-prymatu-planu-miejscowego

Okoliczności wykluczające stwierdzenie wygaśnięcia decyzji w sprawie warunków zabudowy

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 10 marca 2022 r.

II OSK 762/19

Teza aktualna:

Decyzja o warunkach zabudowy po wydaniu opartego na niej pozwolenia na budowę, pomimo uchwalenia planu miejscowego zawierającego inne ustalenia niż ta decyzja, wiąże nadal, w takim zakresie, w jakim prawo do zabudowy terenu w niej określono, wyłączając tym samym ustalenia uchwalonego planu odmienne od ustaleń decyzji o warunkach zabudowy.

ii-osk-762-19-okolicznosci-wykluczajace

Ogłoszenie o pracy w centrali ZUS

Termin, do którego należy składać dokumenty: 25 sierpnia 2024

Ogłoszenie Departamentu Zarządzania Nieruchomościami (Centrala Zakładu Ubezpieczeń Społecznych) o poszukiwaniu pracownika na stanowisko ds. projektowania architektoniczno-budowlanego.

Uroczystość wręczania decyzji o przyznaniu uprawnień

22 lipca 2024 r. odbyła się wzruszająca uroczystość wręczenia decyzji o nadaniu uprawnień architektom, którzy zdali egzamin podczas ostatniej sesji w Mazowieckiej Okręgowej Izbie Architektów RP .
Mimo okresu wakacyjnego, z 59 zaproszonych osób, które zdały pomyślnie egzamin na uprawnienia (projektowe, wykonawcze lub projektowo-wykonawcze) w tej sesji, przybyło 45, aby odebrać dokument potwierdzający otrzymanie uprawnień . “Nowouprawnieni” architekci otrzymali upominki – czarne kaski ochronne. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej za sprawne przeprowadzenie egzaminu, będącego zwieńczeniem edukacji zawodowej każdego architekta.
Życzymy wszystkim  powodzenia w tym trudnym, odpowiedzialnym zawodzie, a także ciekawych zleceń, ich udanych realizacji oraz… jak najszybszej decyzji by wstąpić do MaOIA RP.

Spotkanie z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków

4 lipca 2024 r.  przedstawiciele Prezydium Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP, spotkali się z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, panem Marcinem Dawidowiczem. Gościliśmy Pana Konserwatora w siedzibie MaOIARP przy ul. Koszykowej 54.

W spotkaniu wzięli udział: Marcin Dawidowicz (MWKZ), Łukasz Górzyński (przewodniczący Rady MaOIARP), Agnieszka Sajur (skarbniczka MaOIARP), Magdalena Bieńkuńska (członkini Prezydium) oraz Zofia Kuklis (przedstawicielka Komisji Rewizyjnej MaOIARP). Spotkanie było przyjazne i owocne.

Uczestnicy spotkania wyrazili gotowość do rozpoczęcia szerokiej współpracy, mającej na celu m.in.: usprawnienie procedur, organizację aktywności, które pomogą lepiej zrozumieć problematykę ochrony zabytków oraz ujednolicenie interpretacji obowiązujących zasad w poruszaniu się między aktualnymi przepisami, a przyjętą praktyką konserwatorską.
Mazowiecka Okręgowa IARP zaproponowała stworzenie zespołu roboczego, składającego się z przedstawicieli MWKZ oraz członków Izby, który określi zakres możliwej współpracy oraz szczegółowy program działań.

Przyjmowanie dokumentów do egzaminu

Przypominamy, termin składania dokumentów na sesję jesienną 2024 upływa 22 sierpnia, przy czym  dotyczy to wniosków składanych po raz pierwszy (obejmują etap I i II postępowania), jak i wniosków o ponowne przystąpienie do egzaminu (etap II postępowania).
1. Wnioski o przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego oraz o nadanie uprawnień budowlanych w specjalności architektonicznej przyjmowane są:
– poniedziałki od 10:30 – 17:00
– wtorki od 10:30 – 17:00
– środy od 10:30 – 15:30
WYJĄTEK – ostatni tydzień zbierania dokumentów tj. 19 – 22 sierpnia. W tym czasie wnioski o przeprowadzenie postępowania przyjmowane będą od poniedziałku do czwartku w godzinach:
– poniedziałki od 10:30 – 17:00
– wtorki od 10:30 – 17:00
– środy od 10:30 – 15:30
czwartek od 10:30 – 14:30
2. Ze względów logistycznych, zalecane jest wcześniejsze zgłaszanie na maila: ma.okk@izbaarchitektow.pl oraz mazowiecka@izbaarchitektow.pl chęci złożenia wniosku o przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego (wraz z załącznikami) w danym dniu (konkretna data).
Jednocześnie informujemy, że nie będą wyznaczane indywidualne godziny na przyjęcie dokumentów (obowiązuje zasada kolejności przyjścia do izby).
3. Wnioski o ponowne przystąpienie do egzaminu o nadanie uprawnień w specjalności architektonicznej przyjmowane są:
od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura tj.
– pon-wt 10.30-18.00
– śr 10.30-16.30
– czw 10.30-15.30
– pt 10.30-14.30
4. W przypadku wystąpienia zmian w zakresie powyższych informacji, wiadomość taka będzie opublikowana na stronie https://www.mazowiecka.iarp.pl

UWAGA: w terminie 29 lipca – 13 sierpnia br. pani Milena Sokołowska-Harasim – współpracująca z Okręgową Komisją Kwalifikacyjną – będzie nieobecna.