Archiwum kategorii: Konferencje

Woda w mieście: wykład i warsztaty

Wydarzenie z cyklu Architektura dla klimatu pt. Woda w mieście – zagospodarowanie wody deszczowej, organizowane przez Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP. 🌿
Wydarzenie jest skierowane do architektów, architektów krajobrazu a także urzędników miejskich.
Spotkanie rozpocznie się od prezentacji Joanny Rayss – architektki krajobrazu specjalizującej się w tematyce retencji wód powierzchniowych na terenach miejskich.
Na uczestników czekają również warsztaty, podczas których będą musieli rozwiązać kwestię odprowadzenia wody deszczowej z dachów oraz powierzchni utwardzonych na teren inwestycji. 🌧
Termin:  10.10.2024, w godzinach 15.00 – 18.00, w siedzibie OW SARP
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznać tajniki gospodarowania wodami opadowymi nie tylko w teorii, ale również podczas praktycznych warsztatów!
Uwaga! Na wydarzenie obowiązuje kolejność zapisów.
Zapisy na e-mail : kontakt@sarp.warszawa.pl

Konferencja “Architekt, rynek, biznes”

 

Dzięki staraniom Pomorskiej Okręgowej IARP 20 września 2024 r. odbędzie się konferencja “Architektura, rynek, biznes. Ludzie płacą za to, co rozumieją”. To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi ok. 300 osób, dlatego odbędzie się w dużej sali Europejskiego Centrum Solidarności (ECS), przy pl. Solidarności 1 w Gdańsku.

Rejestracja na konferencję rozpocznie się 2 września br.

Zaproszenie od Pomorskiej Okręgowej IARP

Program konferencji “Architekt, rynek, biznes”

ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ NAUKOWĄ DLA ARCHITEKTÓW

Tematem konferencji jest „Utwór architektoniczny i jego twórca w świetle prawa autorskiego”.
Jej przedmiotem będzie dialog pomiędzy architektami i specjalistami z zakresu prawa autorskiego o stanie ochrony twórczości architektonicznej w świetle obowiązującego prawa autorskiego, podstawowych problemach występujących w praktyce i postulatach twórców utworów architektonicznych.
Konferencja jest organizowana pod patronatem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS we współpracy z członkami Sekcji Autorów Dzieł Architektonicznych tego Stowarzyszenia, a także z architektami zrzeszonymi w Mazowieckiej Okręgowej Izbie Architektów RP oraz w Oddziale Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Konferencja odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2023 roku (piątek)
w Sali Kolumnowej Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego
Warszawa ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
RSVP
Wstęp wolny za zgłoszeniem uczestnictwa do dnia 7 kwietnia 2023 na adres:
Maria Kujcys-Sołobodowska dossiermk@poczta.onet.pl
Program konferencji:
godz. 10.00 – 10.20 Otwarcie Konferencji i powitanie uczestników przez: dr. Miłosza Bembinowa, Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz mgr. inż. arch. Michała Brutkowskiego, Przewodniczącego Zarządu Sekcji Autorów Dzieł Architektonicznych Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
10.20 – 11.00 Referat wprowadzający, dr Jakub Chwalba, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
11.00 – 11.30 Przerwa na kawę
11.30 – 13.30 Dyskusja panelowa z udziałem zaproszonych architektów i specjalistów z zakresu prawa autorskiego
Moderator dyskusji panelowej – dr Maria Błeszyńska-Przybylska, radca prawny w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS
13.30 – 14.00 Przerwa na kawę
14.00 – 15.30 Dyskusja z udziałem uczestników Konferencji
15.30 – 16.00 Podsumowanie dyskusji przez Moderatora
Serdecznie zapraszamy!

New mindset for High-Quality Baukultur in Europe – o przyszłości zawodu architekta

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

oto zaproszenie na międzynarodową debatę dotyczącą przyszłości zawodu architekta. Wydarzenie to odbywa się w ramach projektu Erasmus+ BuildDigiCraft: New mindset for High-Quality Baukultur in Europe będącego efektem współpracy pomiędzy 8 krajami regionu Morza Bałtyckiego https://www.builddigicraft.eu/

Projekt wpisuje się w idee programu New European Bauhaus i zawiera wzajemne powiązania nowych narzędzi cyfrowych z tradycyjnymi technikami rzemiosła budowlanego, obecną praktyką projektową oraz wartościami stojącymi za procesem kształtowania środowiska zbudowanego. Program poszukuje odpowiedzi na pytanie jak będzie wyglądał zawód architekta w przyszłości.
Nowy Europejski Bauhaus nadaje kulturowy i kreatywny wymiar Europejskiego Zielonego Ładu stawiając za cel wzmocnienia zrównoważonego rozwoju i innowacyjności w środowisku zabudowanym.
Wydarzenie odbędzie się w ramach Gdańskiej Debaty Publicznej we wtorek, 07.12.2021 w godzinach 14:00 – 16.00 za pośrednictwem platformy zoom.

Link do debaty: https://hcu-hamburg.zoom.us/j/81123871762

Meeting-ID: 811 2387 1762

Kenncode: 642592

Zapraszamy!

Rejestracja:
https://cloud.hcu-hamburg.de/nextcloud/apps/forms/omL5n7SSCKs3yHGg
Kontakt: Emiliya Popova build-digi-craft@hcu-hamburg.de

Znajdziecie tam także interesujące informacje na temat samego programu BuildDigiCraft: New mindset for High-Quality Baukultur in Europe.