Budynki ZEB (zeroemisyjne/bezemisyjne) – wymagania, zasady, perspektywy
Organizator: Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP
Osoby prowadzące:
dr hab. inż. Arkadiusz Węglarz, prof. Uczelni,
dr inż. arch. Michał Pierzchalski
O Prowadzących:
Arkadiusz Węglarz, profesor uczelni na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, doradca zarządu ds. Gospodarki Niskoemisyjnej w Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., wiceprezes zarządu Zrzeszenia Audytorów Energetycznych; współautor publikacji naukowych, opracowań technicznych i artykułów prasowych o tematyce budowlanej oraz dotyczącej efektywności energetycznej w gospodarce; autor licznych ekspertyz dla administracji rządowej i samorządowej; członek Komitetu Technicznego 307 w PK, członek Grupy Roboczej Krajowej Inteligentnej Specjalizacji nr 5 „Inteligentne i energooszczędne budownictwo”; odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za osiągnięcia w dziedzinie efektywności energetycznej w budownictwie.
Michał Pierzchalski, architekt IARP; nauczyciel akademicki, pracownik Zakładu Projektowania Prośrodowiskowego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej; zajmuje się zagadnieniami związanymi ze zrównoważonym budownictwem, analizami ESG, WLC, LCA w budownictwie oraz efektywnością energetyczną (projektant Passive House); w latach 2013– 2023 kierował Pracownią Projektów Budownictwa Energooszczędnego w Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.
Informacje o szkoleniu: Liczba miejsc: 1000
Data: 13.12.2024, w godzinach 15.00 – 17.00
Cykl szkoleń “Budynki Przyszłości – bezemisyjność, efektywność, gospodarka cyrkularna”
Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu szkoleń poświęconych zmianom i nowym wyzwaniom w budownictwie. Temat szkolenia jest związany z wchodzącym w życie nowym recastem Dyrektywy UE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD, 2024/1275/UE). W trakcie szkolenia będą omówione najważniejsze zmiany wynikające z Dyrektywy oraz definicje budynków bezemisyjnych. Przedstawione zostaną również metody projektowania tego typu budynków uwzględniające lokalizację i orientację, konstrukcję przegród, eliminację mostków cieplnych, dobór i projektowanie okien, zastosowanie mas akumulacyjnych oraz efektywne urządzenia i instalacje budynkowe. Prowadzący wskażą na koniec możliwe kierunki rozwoju budownictwa w kontekście nowych regulacji i wymagań. Po spotkaniu jest przewidziana dyskusja. Spotkanie będzie rejestrowane.
Po szkoleniu będzie można wygenerować certyfikat z następującym opisem:
Szkolenie obejmowało zmiany i nowości dotyczące budownictwa w związku z wejściem nowego recastu Dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD, 2024/1275/UE). W trakcie szkolenia omówiono najważniejsze zmiany wynikające z wejścia w życie dyrektywy oraz definicję budynków bezemisyjnych. Przedstawiono metody projektowania tego typu budynków, w tym związane z lokalizacją i orientacją, konstrukcją przegród, eliminacją mostków cieplnych, doborem i projektowaniem okien, wykorzystaniem mas akumulacyjnych oraz efektywnymi urządzeniami i instalacjami budynkowymi. Prowadzący wskazali również możliwe kierunki rozwoju budownictwa w kontekście nowych regulacji.
Program:
15:00 – 16:00
Część merytoryczna (Prof. Arkadiusz Węglarz)
16:00 – 17:00
Dyskusja, pytania i odpowiedzi (Prof. Arkadiusz Węglarz)
Link do zapisów:
https://szkolenia.iarp.pl/szkolenie/1499
Link do rejestracji (po zapisie na szkolenie w stosownym czasie link zostanie aktywowany)