Warszawa ma Standardy

W ramach projektu „Warszawa ma standardy!” zapraszamy na webinar pt.:
TGSI – systemy nawigacji dla osób niewidomych w przestrzeni – produkty, sposoby, organizacji, sposób użytkowania, trwałość i czytelność rozwiązań 25 listopada 2020 na platformie Zoom, w godzinach 9.00 – 12.00.

Plan spotkania:

 1. Wprowadzenie: Donata Kończyk, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. dostępności
 2. Prelekcje:

 • Wyniki badań w zakresie korzystania z TGSI przez osoby niewidome.
  Krzysztof Kaperczak – absolwent Politechniki Warszawskiej kierunku Inżynieria Komunikacyjna, od 2000 roku zajmuje się dostępnością przestrzeni i transportu dla osób z niepełnosprawnościami, najpierw w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów, obecnie w Wydziale Dostępności Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu
  m.st. Warszawy.
 • Warszawskie doświadczenia z wprowadzania TGSI.
  Adam Piotr Zając – koordynator dostępności architektonicznej w Zarządzie Dróg Miejskich od 2015 roku; tematem dostępności zajmuje się od 2011 roku.
 • TGSI w warszawskich standardach
  Bartosz Stępień – Prezes Zarządu FADO, specjalista ds. dostępności cyfrowej, architektonicznej, związany z organizacjami pozarządowymi, przede wszystkim z Oddziałem Łódzkim Polskiego Związku Głuchych.
 • Dyskusja nad wykorzystaniem TGSI z perspektywy użytkowników.


Jeśli mają Państwo pytania, na które chcą uzyskać odpowiedzi w czasie webinaru, prosimy o przesyłanie ich na adres: iwona.boguszynska@spoldzielniafado.pl
Pytania zbieramy do 18.11.2020 r.

Zapraszamy do rejestracji pod linkiem https://forms.gle/QScszReivKRjwH119
Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Spotkanie jest kierowane do przedstawicieli podmiotów / instytucji publicznych, deweloperów, architektów, projektantów, wykonawców, administratorów budynków/ zarządców nieruchomości oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Webinar jest organizowany w ramach projektu „Warszawa ma Standardy!” realizowanego przez Fundację Polska Bez Barier, Fundację TUS i Spółdzielnię Socjalną FADO we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa.