Aplikacja do obliczania śladu węglowego, pochodzącego od materiałów wbudowanych w budynek i webinar na temat korzystania z aplikacji online.
Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy na webinar (w języku angielskim) w najbliższy wtorek, 26 maja o godz. 16.00.
Obowiązuje rejestracja: https://www.oneclicklca.com/webinar-one-click-lca-planetary/
Więcej informacji o programie: https://www.oneclicklca.com/planetary/
Zaproszenie z firmy Bionova z Finlandii, producenta oprogramowania One Click LCA do analiz LCA (Life Cycle Assessment) i obliczania śladu węglowego w cyklu życia budynku. Wśród polskich partnerów akcji One Click LCA Planetary są: OW SARP, PLGBC i Mazowiecka OIARP.
Aplikacja pozwala porównać różne warianty materiałowo-technologiczne i na tej podstawie redukować ślad węglowy na etapie koncepcji projektowej.
Polskie przepisy nie wymagają takich analiz. Są one najczęściej prowadzone wówczas, gdy budynek podlega procesowi certyfikacji (np. LEED, BREEAM itp.) i z reguły wykonują je wyspecjalizowane biura na podstawie skończonego projektu. Jednak największy potencjał redukcji lub ograniczenia (optymalizacji) śladu węglowego zawarty jest w fazie koncepcyjnej projektu.
Uczestnicy pierwszego spotkania z cyklu: Architektura Kryzysu Klimatycznego – ślad węglowy budynków, 10 marca 2020 w Zodiaku pamiętają wystąpienie przedstawiciela firmy Bionova, deklarującego udostępnienie aplikacji i prezentującego jej możliwości.
Nagranie transmisji ze spotkania można obejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/EventTeamOWSARP/videos/133832438048516/
Prezentacja dotycząca One Click LCA od ok. 82 minuty, w języku angielskim).